Hatay
DOLAR12.5389
EURO14.135
ALTIN723.51

VODAFONE TÜRKİYE’YE SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ ÖDÜLLERİ’NDE 2 ÖDÜL BİRDEN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VODAFONE TÜRKİYE’YE SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ ÖDÜLLERİ’NDE 2 ÖDÜL BİRDEN

Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde 2 ödül birden aldı. Şirket, “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesiyle “Sürdürülebilirlik İletişimi - İç İletişim” kategorisinde, Kırmızı Işık mobil uygulamasıyla da “Sürdürülebilirlik İletişimi - Kadının Güçlendirilmesi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

30 Kasım 2021 – Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, ulusal ve uluslararası düzeydeki başarılarına bir yenisini daha ekledi. Vodafone Türkiye, değişime yön veren lider projelerin ödüllendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde 2 ödül birden aldı. Şirket, elektronik atıkların geri dönüşümünden elde edilen gelirle okullarda kodlama sınıfları açtığı “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesiyle “Sürdürülebilirlik İletişimi - İç İletişim” kategorisinde, kadınların şiddete maruz kaldığı anlarda kolluk kuvvetleri ya da yakınlarına kolaylıkla haber verebilmesini sağlayan Kırmızı Işık mobil uygulamasıyla da “Sürdürülebilirlik İletişimi - Kadının Güçlendirilmesi” kategorisinde ödüle layık görüldü.

 

Sürdürülebilirliği iş yapma biçimlerinin ayrılmaz bir parçası haline getirdiklerini belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi:

 

“Amaç odaklı bir şirket olarak, sürdürülebilirlik yol haritamıza uygun aksiyonlar almaya devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik alanında ülkemizin en prestijli ödüllerinden Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde 2 ödül birden almaktan mutluluk duyuyoruz. Özellikle 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü gibi son derece önemli bir günde kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla geliştirdiğimiz Kırmızı Işık uygulamamızla ödül almak bizim için son derece anlamlı oldu. Vodafone olarak, ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olan kadına yönelik şiddetle mücadelenin teknolojinin gücünü kullanarak daha etkin yapılabileceğine inanıyoruz. Birleşmiş Milletler de toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı mücadele için 16 günlük bir aktivizm kampanyası başlattı. 25 Kasım’da başlayan kampanya, 10 Aralık İnsan Hakları Günü'ne kadar devam edecek. Ödül alan diğer projemiz ‘Bu Atıklar Kod Yazıyor’ ise çevresel etkimizi en aza indirme hedefimizin bir ürünü. Bu projeyle, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız arasında sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Ödül alan projelerimizin hayata geçmesini mümkün kılan, emek veren tüm ekip arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Vodafone olarak, sürdürülebilirliği temel iş stratejimizin parçası olarak görmeye ve hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz.”

 

Kırmızı Işık’ın indirme sayısı 358 bin oldu

 

Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı desteğiyle 7 yıl önce hayata geçirilen Kırmızı Işık uygulaması, kadınların şiddete maruz kaldığı anlarda kolluk kuvvetleri ya da yakınlarına kolaylıkla haber verebilmesini sağlıyor. Bugüne kadar 358 bin indirmeye ulaşan uygulamanın aylık ortalama 1.465 aktif kullanıcısı bulunuyor. 

 

1,7 tondan fazla elektronik atık geri dönüştürüldü

 

Tüm dünyada 2025’e kadar kendi operasyonlarından kaynaklı sera gazı emisyonlarını %50 azaltmayı ve kullandığı elektriğin %100’ünü yenilenebilir kaynaklardan elde etmeyi hedefleyen Vodafone, “Bu Atıklar Kod Yazıyor” projesiyle çalışanlarının evlerinden getirdikleri elektronik atıkları topluyor ve geri dönüşümden elde edilen gelirle okullarda kodlama sınıfları açıyor. Proje kapsamında bugüne kadar 1,7 tondan fazla elektronik atığın geri dönüştürülmesi sağlandı. 

 

15 kategoride ödül verildi

 

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri, sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan ve ortak geleceğe sahip çıkan kurum ve projeleri ödüllendiriyor. Türkiye’de sürdürülebilir gelecek hedefiyle yeni ekonominin örnek lider kurumları arasında yer alarak diğer kuruluşlara model teşkil edecek çalışmaların öne çıkarıldığı Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde bu yıl 15 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Online düzenlenen ödül töreninde, Türkiye’nin sürdürülebilir iş alanında lider akademisyenlerinden oluşan 48 kişilik jüri heyeti de canlı yayına katılarak görüşlerini bildirdi.

 

 

Vodafone hakkında

Avrupa ve Afrika'nın lider telekomünikasyon şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyoruz. Amacımız, “daha iyi bir gelecek için insanları birbirine bağlayarak” kapsayıcı ve sürdürülebilir bir dijital toplum yaratmak.  Uzmanlığımız ve ölçeğimiz, toplumda olumlu bir değişim yaratmak açısından bize eşsiz bir fırsat sunuyor. Şebekelerimiz; aileleri, arkadaşları, işletmeleri ve kamu kurumlarını birbiriyle bağlantıda tutarken, COVID-19’un da açıkça gösterdiği gibi, şirket olarak gerek ekonomilerde sürekliliğin sağlanmasında gerekse eğitim ve sağlık gibi kritik sektörlerin işleyişinde hayati rol oynuyoruz.

Avrupa'nın en büyük mobil ve sabit ağ operatörü, dünyanın ise lider IoT (Nesnelerin İnterneti) sağlayıcısı konumundayız. Afrika'daki M-Pesa teknoloji platformumuz, 50 milyon insanın mobil ödemelere ve finansal hizmetlere erişimini sağlıyor. 21 ülkede mobil ve sabit ağlar işletiyor, 52 ülkede daha mobil ağlarda iş ortaklıkları yürütüyoruz. 30 Eylül 2021 itibarıyla, 300 milyondan fazla mobil müşterimiz, 28 milyondan fazla sabit genişbant müşterimiz, 22 milyondan fazla TV müşterimiz bulunuyor. Ayrıca, 136 milyon IoT cihazına bağlantı sağladık.

Doğum ve ebeveyn izni politikalarımızla çeşitliliği ve dahiliyeti destekliyor; bağlantı çözümlerimizle kadınların güçlenmesini sağlıyor; kadınların, kız çocuklarının ve genel olarak tüm toplumun eğitime ve dijital becerilere erişimini mümkün kılıyoruz. Irk, etnik köken, engellilik hali, yaş, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, inanç, kültür veya din ayrımı yapmaksızın tüm bireylere saygı duyuyoruz. 

Gezegenimiz üzerindeki etkimizi azaltmak üzere önemli adımlar atıyoruz. Buna göre, sera gazı emisyonlarımızı 2040 itibarıyla sıfırlamayı, kullandığımız elektriğin %100'ünü 2025 yılına kadar Avrupa’da ve tüm operasyonlarımızda yenilenebilir kaynaklardan temin etmeyi ve yedek olarak ayrılan şebeke ekipmanlarımızın %100'ünü tekrar kullanmayı, yeniden satmayı veya geri dönüştürmeyi hedefliyoruz. 

Daha fazla bilgi için www.vodafone.com adresini ziyaret edebilir, @VodafoneGroup Twitter hesabımızı takip edebilir ve www.linkedin.com/company/vodafone adresinden LinkedIn bağlantısı kurabilirsiniz. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Evde bakım ihtiyacı artıyor Önceki Haber

Evde bakım ihtiyacı artıyor 

Spotify, yılın en çok dinlenenlerini ve her kullanıcı için kişiselleştirilmiş 2021 Özeti’ni duyurduSonraki Haber

Spotify, yılın en çok dinlenenlerini ve...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar