Hatay
DOLAR13.6309
EURO15.4803
ALTIN831.52

Viyana Ekonomik Forumu Toplantısı 16-17 Mayıs’ta İstanbul’da Gerçekleşecek

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Viyana Ekonomik Forumu Toplantısı 16-17 Mayıs’ta İstanbul’da Gerçekleşecek

Bürokrasi ve İş Dünyası, Ekonomik İşbirlikleri ve Yatırım Fırsatlarını 16-17 Mayıs’ta İstanbul’da değerlendirecek

 

Ekonomik işbirliği ve yatırım fırsatlarının bürokrasi ve iş dünyasının üst düzey temsilcileri ile birlikte değerlendirildiği Viyana Ekonomik Forumu’nun ara toplantısı, bu yıl 16-17 Mayıs tarihlerinde İstanbul Dolmabahçe’de gerçekleştirilecek.

 

Adriyatik Denizi’nden Karadeniz’e kadar olan bölgede bulunan ülkeler arasındaki ekonomik işbirliği ve yatırım fırsatlarının paylaşıldığı Viyana Ekonomik Forumu’nun ara toplantısı “Vienna Economic Talks – Istanbul Meeting 2022” başlığı altında 16-17 Mayıs tarihlerinde Dolmabahçe’de gerçekleştirilecek.

 

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı  Mehmet Fatih Kacır, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Kosova Maliye, Çalışma ve Transfer Bakanı Hekuran Murati, ve Arnavutluk Maliye ve Ekonomi Bakanı Delina Ibrahimaj’ın katılacağı organizasyon, Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Arda Ermut, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, Viyana Ekonomik Forumu Başkanı Peter Umundum ve Viyana Ekonomik Forumu Genel Sekreteri Elena Kirtcheva’nın yanı sıra yerli ve yabancı üst düzey iş insanlarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek.  

 

Arnavutluk, Avusturya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Romanya, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna’dan oluşan üye ülkeler belirli periyotlarla bir araya gelerek bölgesel işbirlikleri ve ülkelerindeki yatırım fırsatlarıyla ilgili istişare ve bilgilendirme yapma imkanına sahip oluyor. Üye ülkelerde düzenlenen ara toplantıların yanı sıra bu yıl 18’incisi düzenlenecek olan Viyana Ekonomik Forumu’nun ana oturumu ise Kasım ayında Viyana’da gerçekleştirilecek.

 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, 2015 yılından bu yana Viyana Ekonomik Forumu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak faaliyet gösterirken; DEİK, Marmara Vakfı ve TÜRKONFED oluşumun Türkiye’deki diğer üyeleri olarak yer alıyor.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
15 Mayıs Dünya İklim Günü’nde İklim İçin BirlikteÖnceki Haber

15 Mayıs Dünya İklim Günü’nde İklim İçin...

FA Cup Finali yalnızca Tivibu’daSonraki Haber

FA Cup Finali yalnızca Tivibu’da

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar