Hatay
DOLAR12.5389
EURO14.135
ALTIN723.51

ÖZGÜR ARAS’IN YENİ KİTABI “BAZI AŞKLAR YENİK BAŞLAR” ART ARDA YENİ BASKILAR YAPIYOR.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÖZGÜR ARAS’IN YENİ KİTABI “BAZI AŞKLAR YENİK BAŞLAR” ART ARDA YENİ BASKILAR YAPIYOR.
İnkilap Kitabevi’nden geçtiğimiz hafta yayımlanan “Bazı Aşklar Yenik Başlar” kısa zaman içerisinde ilk üç baskısını tüketti.

 

Meslek hayatında müzik, televizyon, eğlence ve sanat camiasında hatırı sayılır bir tecrübeye sahip olan ve pek çok ünlü ismin iletişim danışmanlığını yapıp, yönettiği krizlerle sayısız başarılara imza atan; yazdığı kitaplar, İstanbul gece hayatına kazandırdığı mekânlar, ses getiren sosyal sorumluluk kampanyaları ve aldığı sayısız ödülle adından sıkça söz ettiren ünlü iletişim danışmanı , yazar Özgür Aras’ın  geçtiğimiz hafta İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlanan 12’nci kitabı “Bazı Aşklar Yenik Başlar” a okurlar yoğun ilgi gösterdi. Kitap, hafta sonu birçok online kitap satan sitelerde tükenerek 4. baskısını yaptı. 

 

Değersizlik duygusuyla baş etmeye çalışırken ilişkilerinde durmadan sınırları zorlayan Deniz’in öyküsüyle günümüzün dürüstlük, sadakat ve şefkatten uzak sözde aşklarını anlattığı romanında Aras’ın psikolojik öyküleri, ilmek ilmek işlediği karakterleri çok beğenildi. 

 

Deniz ve Cansel, şiddetli kavgalarla süren ve her bitti dendiğinde tekrardan başlayan bağımlı bir ilişkinin iki kahramanı… Bir gün karakolluk olduklarında Deniz’in canına tak ediyor ve yolunu ayırıp gerçek aşkın peşine düşüyor. Hiç ummadığı bir anda Güneş doğuyor hayatına. Çok satan aşk romanlarının yazarı Güneş, ona şifa olmayı deniyor. Deniz’e değer veriyor, onu sevgisiyle sarıp sarmalıyor. Ancak alışık olduğundan çok daha büyük bir sevgiyle belki ilk kez gerçekten değer gören, bir nevi ezberi bozulan Deniz bu aşkı elleriyle yıkmaktan alamıyor kendini. İlk fırsatta yalanlar ve sadakatsizlikle bu “hak etmediği” mutluluktan kaçıp hep bildiği şeye, mutsuzluğa koşuyor. 

 

Bazı Aşklar Yenik Başlar”, satır aralarında kendinizi bulacağınız ve sonunda her şeye rağmen gerçek aşka inanacağınız sarsıcı bir roman. 

 

 

Arka kapak

 

“Zamane aşkları” diye nedensiz dememişler; zamana uygun dışı parlak, süslü, içi bomboş oldu aşklar… Herkes aşkın peşinde ama aslında aradığının ne olduğundan, bulduğunda onu tanıyabileceğinden de emin değil! Öylesine şekil değiştirdi ki duygular, uğruna harcanan emek de, sevginin tanımı da, aşkı sahiplenme biçimi de bir başka artık…

 

Deniz ve Cansel; yıllardır süregelen bir beraberliğin içinde birbirlerinin canını acıtarak, inciterek, neşeden çok gözyaşı vererek, sadakatten uzak sürdürüyorlar hayatlarını… Sonra bir gün Güneş geliyor ve bu sarmal ilişkiden çekip alıyor Deniz’i… Onu mutlu etmeye, iyileştirmeye çalışırken, kendilerine sevgi dolu bir dünya inşa ederken fark ediyor aslında değişmeye başladığını, kalbinin rahat olmadığını, değerlerine savaş açtığını… 

 

Aşk insanı değiştirmeli mi, tamamlamalı mı? Şifacı rolü ile giriyorsak bir başkasının yaşamına, o ilişkiden fayda gelir mi? İyileşmemiş biri, bir başkasına mutluluk getirir mi? Yalnızlık bir kader mi yoksa seçimlerimiz mi taşır bizi o istenmeyen durağa? Tüm bu sorulara yanıt ararken Güneş, aslında gerçek aşkın nasıl olması gerektiğini de öğreniyor, geride bırakarak yalan sevdaları, gelip geçici hevesleri… Ne de olsa Bazı Aşklar Yenik Başlar

 

Günümüz insanının aşkla imtihanı, kendi öykülerinizi sorgulatırken, sizi içsel bir yolculuğa da çıkaracak…


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
LG, Sanal Dünyada Eşsiz Bir İyilik Deneyimi SunuyorÖnceki Haber

LG, Sanal Dünyada Eşsiz Bir İyilik Deney...

Organik Ürün Pazarı Pandemide Yüzde 12 BüyüdüSonraki Haber

Organik Ürün Pazarı Pandemide Yüzde 12 B...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar