Hatay
DOLAR26.8403
EURO28.7473
ALTIN1659.1

Okan Koleji’nde öğrendiği Çince, çifte başarı getirdi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Okan Koleji’nde öğrendiği Çince, çifte başarı getirdi
Okan Koleji Çevresi İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü tarafından Hanban'ın misafiri olarak Çin Dil Okulu'na katılıyor, Çin kültürü hakkında bilgi sahibi ayrıcalığını yaşıyorlar. İstanbul'daki ilk ve tek Konfüçyus sınıfını 2015 yılında Okan Koleji'nde Çincenin yanı sıra Çin kültürü de öğretiliyor.  İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü, Okan Koleji Konfüçyüs Sınıfı iş birliği ve Kadro ile eğitim eğitim programı yaş gruplarına göre değişkenlik gösteriyor. Küçük yaş gruplarına şiir, şarkı ve oyunlarla öğretiliyor. Büyük sınıflarda ise daha akademik bir okuma, yazma öğretiliyor.  Okan Koleji'nde yabancı dil olarak İngilizcenin yanı sıra basit eğitim gören 12. sınıf öğrencisi Elmira Ketenci  İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü'nün düzenlediği HSK sınavında üstün başarı göstererek üniversite hazırlık sınıfını atlayarak okuma hakkı kazandı. Uluslararası Dil Seviye Tespit Sınavı HSK'nın (Chinese Profiency Test) 5. bulaş 300 tam puan üzerinden 210 puan; Konuşma konuşma becerisini ölçen HSK ( Çince Profiency Test ) sınavının orta uzunlukta tam puan üzerinden 70 puan alan  Okan Koleji öğrencisi Ketenci, üniversite hazırlık sınıfını atlayarak okuma hakkı kazanan ilk öğrenci oldu.  Elmira Ketenci aynı zamanda uluslararası geçerliği olan ve yüzlerce öğrenciye yurtdışında burslu okuma hakkı kazandıran, SAT (Scholastic Aptitude Test) sınavından ise 1600 puan üzerinden 1460 puan alarak ikinci bir başarı daha kazandı.Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

Okan Koleji Çevresi İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü tarafından Hanban'ın misafiri olarak Çin Dil Okulu'na katılıyor, Çin kültürü hakkında bilgi sahibi ayrıcalığını yaşıyorlar. İstanbul'daki ilk ve tek Konfüçyus sınıfını 2015 yılında Okan Koleji'nde Çincenin yanı sıra Çin kültürü de öğretiliyor. 

 

İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü, Okan Koleji Konfüçyüs Sınıfı iş birliği ve Kadro ile eğitim eğitim programı yaş gruplarına göre değişkenlik gösteriyor. Küçük yaş gruplarına şiir, şarkı ve oyunlarla öğretiliyor. Büyük sınıflarda ise daha akademik bir okuma, yazma öğretiliyor. 

 

Okan Koleji'nde yabancı dil olarak İngilizcenin yanı sıra basit eğitim gören 12. sınıf öğrencisi Elmira Ketenci  İstanbul Okan Üniversitesi Konfüçyüs Enstitüsü'nün düzenlediği HSK sınavında üstün başarı göstererek üniversite hazırlık sınıfını atlayarak okuma hakkı kazandı.

 

Uluslararası Dil Seviye Tespit Sınavı HSK'nın (Chinese Profiency Test) 5. bulaş 300 tam puan üzerinden 210 puan; Konuşma konuşma becerisini ölçen HSK ( Çince Profiency Test ) sınavının orta uzunlukta tam puan üzerinden 70 puan alan 

 

Okan Koleji öğrencisi Ketenci, üniversite hazırlık sınıfını atlayarak okuma hakkı kazanan ilk öğrenci oldu. 

 

Elmira Ketenci aynı zamanda uluslararası geçerliği olan ve yüzlerce öğrenciye yurtdışında burslu okuma hakkı kazandıran, SAT (Scholastic Aptitude Test) sınavından ise 1600 puan üzerinden 1460 puan alarak ikinci bir başarı daha kazandı.


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Allianz, sağlık sigortalarındaki öncü hizmetleri ile her anında “seninle”Önceki Haber

Allianz, sağlık sigortalarındaki öncü hi...

Aliağa Petkimspor Evinde KazanamadıSonraki Haber

Aliağa Petkimspor Evinde Kazanamadı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar