Hatay
DOLAR12.5389
EURO14.135
ALTIN723.51

GAMING ALEMİNDEKİ İKİLEME  CASPER EXCALIBUR NOKTA KOYUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
GAMING ALEMİNDEKİ İKİLEME  CASPER EXCALIBUR NOKTA KOYUYOR

OYUN DÜNYASININ EN CAN ALICI SORUSUNA EXCALIBUR’DAN CEVAP!

 

Mücadelenin eksik olmadığı, heyecanın en üst seviyede yaşandığı oyun dünyasında yine bir soru akıllarda yer edinmeye başladı. Sistem performansının ve kullanım formunun önemli olduğu oyun dünyasında, oyuncular “Dizüstü mü, masaüstü mü?” ikilemine cevap arıyorken, Türkiye’nin teknoloji markası Casper’ın güç ve performans bilgisayarı Excalibur ise gaming laptop ve desktop kararı için oyunculara rehberlik ediyor.

 

Eğlenceyi, performans ve güçle harmanlamak isteyen oyunseverlerin akıllarında aynı soru var; “Oyun oynanacak, peki ama hangisiyle?”. Bir oyuncu için gereken dizüstü oyun bilgisayarı mı yoksa masaüstü oyun bilgisayarı mı? Gamer dünyasının en can alıcı sorusuna çeşitli cevaplar bulunsa da her iki tarafın da sunduğu avantajları iyi irdelemek gerekiyor. Güç ve performans bilgisayarı Excalibur, bu noktada oyunculara rehberlik ediyor ve bu büyük kararın alınmasında bilinen doğru ve yanlışlara odaklanarak yardımcı oluyor.

 

Artık Performans Önemli Bir Fark Değil

 

Bundan birkaç yıl öncesine kadar masaüstü oyun bilgisayarlarının performans açısından laptoplardan üstün olduğu dile getiriliyordu. Ancak durum artık öyle değil. Son yıllarda gelişen güçlü işlemciler, ekran ve grafik kartları, üstün depolama alanları ve soğutma sistemleri ile oyuncu laptopları birer performans abidesi haline geldi. Bunun son örneklerinden biri de güç ve performans arayışındaki profesyonellerin dahi tercihi olan Casper Excalibur laptoplar. Öyle ki mobil platformlardaki en üstün özelliklere sahip Excalibur G911, sağladığı performansla en iyi masaüstü bilgisayarlarla yarışır konumda. Bu durum da beraberinde geçmişte sıkça dile getirilen performans farkının artık laptop ve desktop arasında geçerli olmadığını gösteriyor.

 

Taşınabilirlik Laptopları, Donanım ve Konfigürasyon Desktopları Öne Çıkarıyor

 

Oyun dünyasında son yıllarda öne çıkan iki önemli nokta bulunuyor. Bunlardan biri her yerde oyun oynayabilme özgürlüğü, diğeri ise oyuncunun tamamen ihtiyaçlarına yönelik kendisine ait bir bilgisayar oluşturabilmesi. Her iki noktanın da oyun dünyasındaki can alıcı soruya cevap niteliği taşıdığı görülüyor. Performans konusunun artık bir fark yaratmaması, oyunseverlerin mobil olma isteği ile fiziksel boyutları sayesinde dizüstü bilgisayarlara nazaran daha fazla özelleştirme imkanı sunan masaüstünde oyun oynama isteğini birbiriyle kıyaslamasına neden oluyor. Hem masaüstünde hem de dizüstünde gaming dünyasına üstün güç ve performanslı bilgisayarları sunan Casper Excalibur’a göre cevap, kullanıcının ihtiyaç ve kullanım alanına göre şekilleniyor. Eğer kullanıcı her yerde ve performansından da ödün vermeden oyun oynamak istiyorsa laptoplar doğru tercih olabilirken, oyun oynamayı bir ritüel haline getiren, performansını donanım yükseltmeleri ile hep yukarıya çıkarmak ve stream dünyasında da yer almak isteyenler için masaüstü tercihi daha doğru olabiliyor.

 

Dizüstü bilgisayarlar ya da masaüstü bilgisayarlar fark etmeksizin oyun oynamanın bambaşka boyutlara geldiğini belirtmek gerekiyor. İhtiyaçlara uygun bilgisayarı donanım bilgisi olmadan da kurup almanın ise profesyonel halini Casper sunuyor. İhtiyaçlara göre kendi bilgisayarınızı kurup alabilmenin en kolay, verimli ve bütçe dostu hali “KUR-AL” uygulamasına https://www.casper.com.tr/kur-al  linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Casper Hakkında:

 

Türkiye’nin teknoloji alanında dünyadaki en önemli temsilcilerinden ve Türkiye'de dijital dönüşüme yön veren lider markalarından Casper, 1991 yılında faaliyetlerine başladı. 34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük bilgisayar üretim tesislerinden birine sahip olan Casper, tüm ürünlerin tasarım ve ARGE süreçlerini kendi mühendisleri ile yürütüyor ve yıllık 1 milyon üretim yapabilme kapasitesine sahip. Uluslararası beğeni kazanan tasarım, malzeme ve renk seçimlerini tasarım ekibi ile yürüten Casper, Türkiye’de tüketiciye özel üretim yapma becerisi olan tek bilgisayar üreticisi olarak kullanıcılara yüzlerce çeşit konfigürasyon imkânı sunuyor. 

 

Global çapta kalite ve teknolojiye sahip ürünlerini, geniş hizmet ağı ve yerel üretim avantajlarıyla birleştiren CasperVIANirvana ve Excalibur markalarıyla telefondan tablete, dizüstü bilgisayardan mini PC’lere kadar uzanan geniş ürün gamı ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük ediyor. Türkiye’nin tek teknoloji tabanlı ödülü olan Tech Brands Turkey’i üst üste 2. kez kazanan Casper, halk jürisi ile belirlenen Türkiye’nin bütünleşik pazarlama ödülü The ONE Awards’da da teknoloji üreticisi kategorisinde yılın en itibarlı markası ödülünün de sahibi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Otizm erkek çocuklarda 3-4 kat fazla görülüyorÖnceki Haber

Otizm erkek çocuklarda 3-4 kat fazla gör...

AEM-Technology A.Ş., Akkuyu NGS’nin İkinci Ünitesine Ait Reaktör Basınç Kabını Türkiye’ye GönderdiSonraki Haber

AEM-Technology A.Ş., Akkuyu NGS’nin İkin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar