Hatay
DOLAR12.5389
EURO14.135
ALTIN723.51

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Sensodyne’den Derin Onarım Müjdesi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda Sensodyne’den Derin Onarım Müjdesi

“Bilimin gücüyle hassasiyeti değil anı yaşa”

Her yıl 22 Kasım’da kutlanmaya başlanan Ağız ve Diş Sağlığı haftasında, bu yıl da göz ardı edilen ağız ve diş sağlığı sorunlarına dikkat çekiliyor. Toplumun büyük bir kesiminin muzdarip olduğu ağız ve diş sağlığı sorunlarının başındaysa, genellikle diş eti çekilmesi ve diş minesi aşınmasına bağlı olarak gelişen diş hassasiyeti geliyor. Araştırmalar sıcak, soğuk, tatlı ve ekşi gibi uyaranlara karşı ani bir sızlamayla kendini gösteren diş hassasiyetinin hayat kalitesini de olumsuz etkilediğini gösteriyor. Buna karşın diş hassasiyetine sahip olan her 3 kişiden 2’sinin hassasiyeti yok sayarak bu sorunla başa çıkma eğiliminde olduğu görülüyor. Uzmanlar ağız ve diş bakımı rutinlerinde tercih edilecek doğru ve etkili ürünlerle sorunun önüne geçebilmenin mümkün olduğuna işaret ederken, diş hassasiyetinde uzman Sensodyne de gücünü bilimden alan inovatif formüllerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Diş hekimlerinin hassasiyete karşı 1 numaralı önerisi olan Sensodyne, yeni ürünü Onarım & Koruma Derin Onarım ile kullanıcılarının hayat kalitelerini yükselterek anı yaşamalarına yardımcı oluyor.

 Çözümün sırrı Novamin teknolojisinde

‘‘Hassasiyeti değil anı yaşa!’’ mottosuyla hassasiyet sorunlarına karşı çözüm sunmaya devam eden Sensodyne, diş eti çekilmesi ve diş minesi aşınmasından kaynaklanan hassasiyet ağrılarının önüne Onarım & Koruma Derin Onarım ürünüyle geçiyor. Novamin teknolojisiyle güçlendirilmiş kalsiyum içeren özel Sensodyne Formülü, dişin doğal yapı taşlarıyla birlikte hassasiyet ağrısına sebep olan deliklere derinlemesine nüfuz ederek dentin tübüllerini onarıyor. Ayrıca kalsiyum ve fosfatın kristalleşmesini sağlayarak dentin üzerinde koruyucu bir tabaka oluşmasına destek oluyor.

 Senkrotron çalışmalarından tam notla geçti 

Arkasına bilimin gücünü alan Sensodyne, Derin Onarım ürününün etkinliğini radyasyon teknolojisinin yardımıyla her türlü malzemenin detaylı yapısının araştırıldığı senkrotron çalışmalarıyla da kanıtlıyor. Saç telinin 50’de 1’i çapında olan ve dişin dentin dokusunda soğuk sıcak gibi uyaranların algılanmasına yarayan dentil tübüllerinin incelendiği senkrotron ışıması çalışmasında, ürünün tübüllerde derin kapanma sağladığı görülüyor. Ürünün etkinliğini göstermesi içinse dişlerin günde iki kez Sensodyne Derin Onarım diş macunuyla fırçalanması öneriliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı  Avon’dan 1,35 milyon dolar bağışÖnceki Haber

Toplumsal cinsiyete dayalı şiddete karşı...

BTP liderinden Öğretmenler Günü mesajıSonraki Haber

BTP liderinden Öğretmenler Günü mesajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar