Hatay
DOLAR12.5389
EURO14.135
ALTIN723.51

ABD’ye Yapılacak Avantajlı Yatırımlar Değerlendirildi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ABD’ye Yapılacak Avantajlı Yatırımlar Değerlendirildi
​​​​​​​TOBB Türkiye Ticaret Merkezi A.Ş. Genel Müdürü Noyan Ciritoğlu, İş İnsanlarına ABD’ye yapılacak cazip yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi.

İskenderun Dörtyol ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından ortaklaşa düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katılan TOBB Türkiye Ticaret Merkezi  A.Ş. Genel Müdürü  Noyan Ciritoğlu,  İTSO Yönetimi, meclis üyeler ve bölge iş insanlarına ABD’de yapılacak avantajlı yatırımlar hakkında sine vizyon destekli sunum yaptı.

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin tüm çalışmalarıyla yakından ilgilenmekte, üyelerimizin önemli ölçüde fayda sağladığı çalışmaları ve projeleri takip etmekteyiz. Gerçekten de, iş dünyasının gerek sorunlarının çözümü noktasında, gerekse ticaretin geliştirilmesi noktasında çok önemli ve yararlı çalışmalara imza atıldığına şahit oluyoruz.

Bilindiği üzere stratejik konumu gereği Şikago, (Chicago) Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli üretim, ticaret ve lojistik merkezleri arasında yer almaktadır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’miz tarafından yapılan araştırmalar ve değerlendirmeler sonucunda, Şikago’da ilk Türk Ticaret Merkezi’nin açılmasına karar verilmiş ve 2020 yılının ekim ayından bu yana çalışmalara başlanmıştır.

Bu merkezin; Türk firmalara mentorluk etmesinin yanı sıra, Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki dış ticaret hacminin artması noktasında, önemli bir rolü ve katkısı olacağını düşünmekteyiz” dedi.

TOBB Türkiye Ticaret Merkezi  A.Ş. Genel Müdürü  Noyan Ciritoğlu, ABD’ye yapılacak yatırımlar, girişimler ve teşviklerle ilgili genel bilgiler verdi. Toplantı soru cevap şeklinde son buldu.

 Toplantıya, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan Yardımcısı Muhsin Yeter,  Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Selehattin Eskiocak, İMEAK Deniz Ticaret Odaları İskenderun Şubesi Meclis Başkanı Adnan Yener, İTSO Yönetim Kurulu üyeleri, Meclis Üyeleri ve İş insanları katıldı.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kış aylarında da klima açtıracak 5 önemli avantajÖnceki Haber

Kış aylarında da klima açtıracak 5 öneml...

Büyükşehir, 120 Bin Lale Soğanı DiktiSonraki Haber

Büyükşehir, 120 Bin Lale Soğanı Dikti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar